![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7063152
*
nr 706 3152
Spegel
höjd: 181
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 18:26:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/7 12:54:10
1
750 kr
31/7 21:29:47
2
700 kr
31/7 21:30:10
2
1.000 kr
1/8 09:01:52
1
1.000 kr
1/8 18:09:01
3
1.400 kr
1/8 18:16:37
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 706 3152
Spegel
höjd: 181
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/7 12:54:10 | 1 | 750 kr |
31/7 21:29:47 | 2 | 700 kr |
31/7 21:30:10 | 2 | 1.000 kr |
1/8 09:01:52 | 1 | 1.000 kr |
1/8 18:09:01 | 3 | 1.400 kr |
1/8 18:16:37 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53